Kayah po wielu latach przerwy znowu wystąpi na antenie TVP. Za czasów prezesury Jacka Kurskiego wokalistka nie wystąpiła na opolskim festiwalu. Teraz będzie gwiazdą "Muzyki na dobry wieczór" w TVP2.

Kayah wraca do TVP

"Muzyka na dobry wieczór", jak informuje portal Wirtualne Media, będzie cyklem monograficznych koncertów, w których wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W każdym odcinku wybrany artysta nie tylko zaprezentuje swoje największe przeboje i najnowsze utwory, ale też opowie historię powstawania tych utworów.

Gwiazdą pierwszego koncertu z tego cyklu w wiosennej ramówce TVP ma być właśnie Kayah. Dla wokalistki będzie to pierwszy występ w Telewizji Polskiej od wielu lat. Za czasów telewizji pod rządami Jacka Kurskiego gwiazda miała wystąpić na festiwalu w Opolu w 2017 r., ale na znak protestu zrezygnowała. "Na znak jedności z tymi, którzy na cenzurowanym byli i nadal pozostali" – napisała wówczas Kayah w oświadczeniu.

Reklama

Po zmianie władz Kayah ponownie zaśpiewa w TVP. Tym razem nie na festiwalu, lecz w programie "Muzyka na dobry wieczór", którego pierwszy odcinek cyklu nosić będzie nazwę "Kayah na dobry wieczór". Jak informują Wirtualne Media, widzowie usłyszą największe przeboje artystki, opatrzone jej bardzo osobistym komentarzem. Publiczność i fani zgromadzeni w studiu będą się także mogli spotkać z wokalistką. W pierwszym odcinku usłyszymy m.in. takie hity, jak "Supermenka", "Testosteron" czy "Ramię w ramię".

W kolejnych odcinkach programu wystąpią m.in. Lady Pank, Feel, Varius Manx, Kombii, Ewa Farna, Anna Wyszkoni czy Kasia Kowalska. "Muzyka na dobry wieczór" będzie emitowana od 8 marca w piątki o 20.50 w TVP2.