Wojciech Mecwaldowski to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych. Udział w wielu cenionych produkcjach pozwolił mu nie tylko na zbudowanie silnej pozycji w branży, ale i na zgromadzenie pewnych funduszy.

Wojciech Mecwaldowski spełnia marzenia

Jak się jednak okazuje, gwiazdor należy do grona osób, które nie oszczędzają na spełnianiu swoich marzeń. W rozmowie z Radiem Złote Przeboje aktor zdradził, że jedną z jego największych, a także najbardziej kosztownych, pasji jest kolekcjonowanie zestawów klocków Lego. "Pieniądze nie są dla mnie najważniejsze" - powiedział.

Reklama

Wyznanie Wojciecha Mecwaldowskiego

W studio Radia Złote Przeboje, Wojciech Mecwaldowski opowiedział, że wspaniale się odpręża, gdy układa klocki Lego. Daje mu to też wiele radości.

Jak jestem na planie, to mam w głowie coś takiego, że nie mogę się doczekać, aż wrócę do domu i będę układać klocki. Lego daje mi chyba tyle radości, ile - mogę chyba porównać - daje mi aktorstwo. Zatracam się... - wyznał gwiazdor.

Skąd wzięła się u niego ta pasja? Jak zdradził w rozmowie z Interią, gdy był jeszcze dzieckiem, marzył, by zbudować z popularnych klocków... cały świat. Dziś zabawki te zajmują w jego salonie honorowe miejsce.

Reklama

Wojciech Mecwaldowski nie przepada za blaskiem fleszy

W wywiadzie dla "Elle" aktor stwierdził, że najważniejsze w jego życiu jest spełnianie marzeń - zarówno swoich, jak i jego bliskich. "Roztrwaniam wszystko na spełnianie marzeń. Nie tylko swoich. Właśnie tak chcę przeżyć życie: spełniając marzenia moje i moich bliskich" - powiedział.

Aktor podkreślił w wywiadzie, że nie pociąga go życie w blasku fleszy. "Nie interesuje mnie tylko świat celebrytów. Jak zaczynałem swoją pracę, każdy mi mówił: musisz bywać na imprezach, bo wtedy wiedzą, że jesteś, musisz chodzić na jakieś promocje. G**** prawda! Nigdzie nie chodziłem, nigdzie nie byłem" - stwierdził Wojciech Mecwaldowski.