Po niedzielnym meczu Polski z Holandią na antenie stacji TVN24 pokazał się pasek z informacją: "O Holender! Przegraliśmy". Humorystyczne zdanie zyskało dużą popularność wśród internautów. O komentarz pokusił się były już prowadzący "Pytanie na śniadanie" w TVP, czyli Tomasz Kammel. Dziennikarz zasugerował, że osoba odpowiadająca kiedyś za tzw. paski w TVP, prawdopodobnie "szkoli teraz kolegów w TVN-ie".

Reklama

Afera paskowa

Słowa Tomasza Kammela wielu osobom się nie spodobały. Przypomnijmy, że niesławne "paski" w TVP Info ukazywały się za poprzedniej władzy w stacji. Miały mocno propagandowy, krzywdzący wiele środowisk przekaz. "Paski" z TVP były centrum zainteresowania opinii publicznej niemal od początku trwania "dobrej zmiany" w mediach.

Po namyśle Tomasz Kammel najwyraźniej doszedł do wniosku, że jego porównanie było zbyt daleko idące. Opublikował więc specyficzne przeprosiny. Tomasz Kammel zaznaczył, że choć belki jego byłego pracodawcy potrafiły wzbudzać zgorszenie, to zdarzały się również takie, które były "śmieszne".

Przeprosiny

"A skoro przepraszam, to znaczy, że jestem winny. A jak wiadomo, winni się tłumaczą. Chętnie skorzystam z możliwości. Powszechnie wiadomo, że absurdalna wojna na paski trwała w mediach parę ładnych lat. O głupotach, niegodziwościach i absurdach w nich zawartych szkoda nawet pisać. Niemniej czasami zdarzały się paski śmieszne, żeby nie powiedzieć zabawne" - napisał na Instagramie Tomasz Kammel.