Paulina L. brała udział w programie "Top Model". W niewyjaśnionych do tej pory okolicznościach została zamordowana. Zwłoki jej oraz jej męża Sławomira L., który miał pseudonim "Klakson" zostały znalezione w domu pod Poznaniem.
Pogrzeb uczestniczki "Top Model". Padły wzruszające słowa
Nie wiadomo, co dokładnie się stało. Na razie sekcja zwłok wykluczyła rany postrzałowe. Pogrzeb kobiety odbył się w rodzinnych Żarach. Paulina L. nie została pochowana razem z mężem. Zgodnie z jej ostatnią wolą osoby, które przyszły na pogrzeb pojawiły się w kolorowych ubraniach a w rękach miały pojedyncze kwiaty. Niektórzy żałobnicy przynieśli ze sobą balony. Nie zabrakło też wzruszającego przemówienia.
Nigdy nie umierają ci, którzy żyją w pamięci. Wszędzie, gdzie się pojawiała, była ze szczerym uśmiechem. gdy była dzieckiem, uwielbiała błyskotki i przebierała się w ubrania mamy. Marzyła o własnej szwalni. Zwiedzała świat, kochała życie. Uwielbiała też piosenki Seweryna Krajewskiego i Budkę Suflera - mówił mistrz ceremonii cytowany przez "Fakt".
Na grobie Pauliny L. oprócz kolorowych kwiatów pojawiła się także maskotka a dokładnie żyrafa. Takie przezwisko miała uczestniczka "Top Model". Kobieta została pochowana w grobie, w którym spoczywa jej babcia.
Marta Kawczyńska – dziennikarka Dziennik.pl. Ukończyła Filologię Polską na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją animacja kultury, jest też psychoterapeutką tańcem i ruchem (DMT). Pracowała m.in. w Gazecie Stołecznej, Super Expressie, TVP. Jest autorką książki "Alopecjanki. Historie łysych kobiet" oraz współautorką poradników "#Nastolatka". Specjalizuje się w tematyce show-biznesowej oraz społecznej. W Dziennik.pl zajmuje się działem życie gwiazd, nostalgia, kultura. Prowadzi podcasty "Kawka z…" i "Dziennik Kryminalny" emitowane na kanale DGP Infor na Youtubie.