11 czerwca do mediów dotarła wiadomość o tragicznej śmierci operatora filmowego Arkadiusza Tomiaka. 55-latek zginął w wypadku samochodowym. Filmowiec jechał do Koszalina na Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i film". W miejscowości Lubiewice w jego samochód uderzyło BMW. Auto Tomiaka zostało wepchnięte pod nadjeżdżającą ciężarówkę i od razu stanęło w płomieniach. Operator filmowy miał dwie córki i chorą na raka piersi żonę. Jego przyjaciele postanowili pomóc pogrążonej w żałobie rodzinie operatora filmowego i zorganizowali zbiórkę.

Reklama

Zbiórka i apel

W sieci z inicjatywy środowiska filmowego ruszyła zbiórka pieniędzy dla rodziny Arkadiusza Tomiaka.

"Arek był jedynym żywicielem rodziny, jego żona poświęciła się opiece nad córkami, domem i wspieraniem męża w karierze zawodowej. Ich dom był zawsze otwarty: gościnność Arka była wręcz legendarna, a szczodrość względem przyjaciół nie miała granic. Jednak najważniejsze były dla niego córki. Dziesięciolatka Mela, która kocha konie i uczy się w szkole podstawowej. Jej starsza siostra, Maja studiuje psychologię, by pomagać innym - tak jak jej ojciec. I z dnia na dzień dziewczynki zostały pozbawione ojca" - napisano w opisie zbiórki.

Potrzebna pomoc

Ponadto u żony filmowca zdiagnozowano złośliwy nowotwór piesi. Potrzebne jest kosztowne leczenie. Tymczasem to Arkadiusz Tomiak był jedynym żywicielem rodziny. "Agnieszka wciąż potrzebuje regularnych i kosztownych konsultacji oraz kontroli lekarskich. Dlatego sytuacja Agnieszki i córek jest wyjątkowo trudna i delikatna. Śmierć Arka jest nie tylko ogromną tragedią, ale wpłynie również na ich byt i sytuację finansową. Celem tej zbiórki jest zabezpieczenie środków na życie rodziny i wszystko to składa się na naszą prośbę o wasze wsparcie" - napisano.

Akcję za pośrednictwem mediów społecznościowych promowali m.in. Borys Szyc, Leszek Lichota oraz Jacek Bromski. Organizatorzy zbiórki chcieli, by uzbierano minimum 50 tysięcy złotych. Cel ten szybko przekroczono i to kilkukrotnie. Obecnie na koncie zbiórki jest blisko 200 tysięcy złotych.

Pogrzeb Arkadiusza Tomiaka odbędzie się 25 czerwca.