To była już 20. edycja lubianego przez widzów muzycznego show pt. "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Jubileuszowy sezon był wyjątkowy, bo wystąpili w nim finaliści poprzednich edycji.

Przed widzami po raz kolejny zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i aktorskie Stefano Terrazzino, Barbara Kurdej-Szatan, Filip Lato, Aleksandra Szwed, Kapcer Kuszewski, Katarzyna Skrzynecka, Mateusz Ziółko i Maria Tyszkiewicz. Każdy odcinek budził spore emocje.

Czwórka finalistów

Po 9. odcinku, którego zwyciężczynią została wcielająca się w Olivię Newton-John Basia Kurdej-Szatan, wszystko stało się jasne. Pierwsze miejsce w tabeli zajął Filip Lato, który zgromadził aż 186 punktów. Mateusz Ziółko i Maria Tyszkiewicz mieli zaledwie jeden punkt mniej. Czwarte miejsce i ostatnie, które gwarantowało wejście do finałowej stawki, zajął Stefano Terrazzino (158 punktów).

Nowe reguły

Ta edycja programu była wyjątkowa, gdyż uczestnicy walczyli nie o złotą, lecz o "Brylantową Twarz". Na tym jednak nie koniec zmian, bo o tym, kto zwycięży, zadecydowali widzowie. Laureat głównej nagrody miał przywilej przekazania 100 tysięcy złotych na wybrany cel charytatywny.

Kto wygrał?

Czwarte miejsce zajęła Maria Tyszkiewicz, pozycja trzecia należała do Mateusza Ziółko, drugi na podium był Stefano Terrazzino. Zwycięzcą został Filip Lato.