Zofia Kucówna zmarła 6 kwietnia br. Aktorka miała na swoim koncie wiele ról filmowych i teatralnych. Grała m.in. w serialach "Egzamin z życia", "Dom nad rozlewiskiem". Była żoną Adama Hanuszkiewicza i przez wiele lat pracowała jako pedagog i wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie.

Reklama

Jej pogrzeb miał charakter państwowy. Msza odbyła się w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie.

Wedle ostatniej woli zmarłej aktorki urna z jej prochami spoczęła "między swemi na Cmentarzu w Skolimowie w Kwaterze Artystów ZASP".

Patricia Kazadi grała z Zofią Kucówną w serialu "Egzamin z życia" / AKPA
Reklama

Wzruszające słowa na pogrzebie Zofii Kucówny

W ostatniej drodze Zofii Kucównie towarzyszyli koledzy i koleżanki z branży filmowej. Pojawili się m.in. Teresa Lipowska, Maja Komorowska, Emilia Krakowska, Daniel Olbrychski, czy Patrica Kazadi. Przybyła także Irena Santor i Anna Korcz.

Daniel Olbrychski, Teresa Lipowska, Irena Santor byli wśród tych, którzy towarzyszyli Zofii Kucównie w ostatniej drodze / AKPA

Prosimy śp. Zosię Kucównę, by każde ziarnko dobra, zasiane przez nią tu na ziemi, zaowocowało w szczęście - powiedziała podczas ceremonii Maja Komorowska.

Maja Komorowska pożegnała koleżanką wzruszającymi słowami / AKPA

Odczytano także fragment tomów wspomnieniowych dotyczących Zofii Kucówny.

W wielu z was, uczestniczących w tym pogrzebie, mnóstwo wspomnień Zofia Kucówna zostawiła. W pamięci i sercach setek tysięcy, a może i milionów uczestników spektakli teatralnych, telewizyjnych - usłyszeli żałobnicy.