Jacek Skubikowski był jednym z bardziej znanych artystów polskiej sceny muzycznej.

Kim był Jacek Skubikowski?

Napisał słowa do piosenek "Tacy sami" i "Zawsze tam, gdzie ty" Lady Pank oraz muzykę i teksty do "Śmierć dyskotece!" i "Droga pani z telewizji" Lombardu. Współpracował także z Majką Jeżowską, Beatą Kozidrak, czy Ewą Bem.

Reklama

Realizował się nie tylko w tworzeniu muzyki rockowej i popie, ale też piosenkach dla dzieci, do filmów, czy seriali. Był gospodarzem programów telewizyjnych jak "Piano Express" i "Po prostu paragraf". Pełnił rolę prezesa powstałego w 1995 roku Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Muzyczno-słownych (SAWP).

Od 1983 roku Jacek występował jako solista. Z kolei w 1983 roku jego piosenka "Jedyny hotel w mieście" zdobyła III nagrodę w koncercie "Premiery" na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Małgorzata była drugą żoną Jacka Skubikowskiego

Jacek Skubikowski był dwukrotnie żonaty. Z pierwszą Zofią miał córkę Matyldę. Kobieta zmarła w kwietniu 2020 roku po długiej chorobie. Teraz zmarła jego druga żona - Małgorzata. O jej śmierci poinformował na swoim facebookowym profilu Mac Januszko.

"Dziś odeszła Małgosia żona sp. Jacka Skubikowskiego. Smutek wielki..." - napisał.

Reklama

Na co chorował Jacek Skubikowski?

Jacek Skubikowski odszedł w czerwcu 2007 roku. Przez kilka ostatnich lat swojego życia zmagał się z rakiem krtani. Wspierała go właśnie żona Małgorzata oraz przyjaciel Maciej Januszko. Skubikowski został pochowany na cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Warszawie.