Księżna Kate wycofała się z życia publicznego po tym, jak w styczniu w The London Clinic przeszła operację brzucha. Od tamtej pory nie zabierała głosu i nie pojawiała się nigdzie. Dopiero 22 marca poinformowała, że choruje na nowotwór, poddała się chemioterapii. Podziękowała wszystkim za słowa życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i wsparcie.

Reklama

Od tamtej pory ani ona, ani jej mąż, czyli książę William nie wypowiadali się na żaden temat. Wielkanoc postanowili spędzić w jednej z królewskich rezydencji i nie pojawili się na tradycyjnym nabożeństwie z okazji tych świąt.

Kate i William wydali oświadczenie

William widziany był jedynie raz, gdy wraz z synem wybrał się na mecz ich ulubionej drużyny.

Reklama

Teraz księżna Kate i książę William przerwali milczenie. Postanowili wydać oświadczenie, w którym zwrócili się do osób dotkniętych katastrofą w Sydney. W centrum handlowym w tym mieście doszło do ataku nożownika. Sześć osób zmarło a kilkanaście zostało rannych.

Jesteśmy zszokowani i zasmuceni dzisiejszymi strasznymi wydarzeniami w Sydney. Nasze myśli są ze wszystkimi osobami dotkniętymi katastrofą, w tym z bliskimi zaginionych, a także bohaterskimi ratownikami, którzy ryzykowali własne życie, aby ratować innych - napisała Kate i William.

Kiedy księżna Kate pojawi się publicznie?

Reklama

Wuj Kate, czyli Gary Goldsmith ujawnił niedawno, jaki jest stan zdrowia księżnej Kate. Powiedzial, że utrzymuje stały kontakt z jej matką, czyli swoją siostrą. Wyznał, że księżna bardzo dobrze się trzyma.

Utrzymuję kontakt ze swoją siostrą Carol, by wiedzieć, czy z moją siostrzenicą wszystko w porządku. Uważam, że Kate poradziła sobie naprawdę dobrze, zważywszy na to, w jak trudnej i skomplikowanej sytuacji się znalazła - powiedział Goldsmith.

Z doniesień mediów wynika, że więcej informacji o stanie zdrowia księżnej Kate może wypłynąć po 17 kwietnia. To wtedy właśnie sama para książęca ma zabrać głos w tej sprawie.