Podczas tegorocznego rozdania prestiżowych muzycznych nagród Grammy album "Midnigths" Taylor Swift otrzymał nagrodę w kategorii Album Roku. Tym samym wokalistka, jako pierwsza w historii, może się pochwalić czterema statuetkami w tej prestiżowej kategorii. Swift wyprzedziła takie legendy jak Frank Sinatra, Paul Simon czy Stevie Wonder, którzy mają na koncie po trzy wyróżnienia.

Reklama

Taylor Swift zarabia wyłącznie na swojej twórczości

Podkreśla się, że Taylor Swift jest pierwszą osobą z branży muzycznej, która zarobiła miliard dolarów wyłącznie dzięki swojej twórczości. Majątek Swift wyceniany jest obecnie na 1,1 mld dolarów. Przekroczył barierę miliarda dolarów w październiku ubiegłego roku, głównie dzięki bijącej rekordy "Eras Tour"- pierwszej trasie koncertowej, która przyniosła brutto ponad miliard dolarów zysku.

Taylor Swift idzie jak burza

Według danych, podawanych przez Pollstar, Taylor Swift na 60 koncertów, które zagrała w 2023 roku, sprzedała 4,35 miliona biletów, co przełożyło się na wpływy o wysokości 1,04 miliarda dolarów. Dodatkowe 200 milionów dochodów przyniosła sprzedaż gadżetów podczas tournée. W 2024 roku trasa Swift ma zarobić drugi miliard.

Do grona miliarderów "Forbes" zaliczył w tym roku także w tym roku takich artystów jak Jay-Z i Rihanna. Aale źródłem ich dochodów nie są wyłącznie przedsięwzięcia muzyczne.