W radiowej Trójce Beata Michniewicz przeprowadzała wywiady o tematyce politycznej.

Jak ustalił portal wirtualnemedia.pl dziennikarka otrzymała wypowiedzenie kilka dni temu. Jeszcze do piątku prowadziła program "Salon polityczny Trójki" a w sobotę "Śniadanie w Trójce".

Beata Michniewicz nie pracuje już w radiowej Trójce. Została zwolniona

Reklama

Od poniedziałku na stanowisku prowadzącej rozmowy w radiowej Trójce ma zastąpić ją Sylwia Białek z Informacyjnej Agencji Radiowej. To dziennikarka, która wraz z kilkoma innymi osobami dołączyła do zespołu gospodarzy rozmów w Jedynce i Polskim Radiu 24.

Reklama

Jak poinformował w komunikacie redaktor naczelny PR - Paweł Majcher od kwietnia to Renata Grochal poprowadzi od poniedziałku do piątku "Salon polityczny Trójki" oraz sobotnie "Śniadanie w Trójce" w programie III Polskiego Radia.

"Redaktor Renata Grochal w dotychczasowej pracy udowodniła, że najważniejsze są dla niej wysokie standardy oraz niezależność, dlatego idealnie pasuje do nowej koncepcji Polskiego Radia. Jestem pewien, że prowadzone przez Renatę Grochal rozmowy, będą nadawać ton politycznym wydarzeniom w kraju i przełoży się to na wzrost znaczenia i słuchalności Trójki" - czytamy.

Reklama

Beata Michniewicz pracowała w Polskim Radiu przez 41 lat. Była jednym z nielicznych dziennikarzy, którzy pracowali w stacji przez ostatnie osiem lat. Na zmianę z Michniewicz wywiady polityczne prowadzili Paweł Lisicki z "Do Rzeczy" oraz Bartłomiej Graczak, który był także dziennikarzem TVP Info.

Kim jest Beata Michniewicz? Zwolniono ją z radiowej Trójki

Do końca ub.r. gospodarzami rozmów w stacji byli też inni dziennikarze TVP Info: Karol Gnat, Maksymilian Maszenda i Michał Rykowski. Pod koniec grudnia z Trójki zniknął popołudniowy cykl wywiadów "Trójkowy Komentarz Dnia".

Michniewicz rozpoczęła pracę w Trójce w 1983 oku. To ona jest pomysłodawczynią plebiscytu Srebrne Usta, w którym nagradzane były najoryginalniejsze wypowiedzi polityków. Plebiscyt ten został zawieszony cztery lata temu.