Ryszard Petru i Joanna Mihułka-Petru oficjalnie są już małżeństwem. Jak wynika z ustaleń Plejady, para polityków w połowie lutego wzięła ślub. Ceremonię udało się utrzymać w tajemnicy przez wiele dni.

Reklama

Żona Ryszarda Petru będzie nosić teraz podwójne nazwisko. Pierwszym z nich nie będzie jednak Schmidt po poprzednim mężu Pawle Schmidcie. Polityczka w 2019 r. wróciła bowiem do swojego panieńskiego nazwiska Mihułka. Oznacza to, że od teraz posługiwać się będzie nazwiskiem Mihułka-Petru.

Głośny początek romansu

Zarówno Ryszard Petru i Joanna Mihułka-Petru mają na swoim koncie wcześniejsze, zakończone rozwodami, małżeństwa. Związek tej pary polityków wywołał przed laty wielką sensację. W pierwszych dniach 2017 r. w sieci pojawiły się zdjęcia Ryszarda Petru i posłanki Joanny Schmidt na pokładzie samolotu lecącego na Maderę. Kontrowersje wzbudziło to, że lider Nowoczesnej poleciał z partyjną koleżanką na sylwestra, gdy trwał protest opozycji w Sejmie. Zdjęcie wywołało falę spekulacji o romansie tej pary.

Reklama

Ryszard Petru oficjalnie był żonaty. Po medialnej burzy i mnóstwie spekulacji posłanka w rozmowie z "Super Expressem" zdradziła, że para miała się ku sobie od października 2016 r.

"We wrześniu wzięłam rozwód. A w październiku Ryszard Petru wyprowadził się z domu. Jesteśmy razem. Ryszard był w trakcie separacji, a teraz jest w trakcie rozwodu. To Ryszard złożył pozew rozwodowy" - powiedziała wtedy polityczka dziennikowi.

"To prawda, straciłam czujność polityczną, bo wyjechałam w trakcie protestu. Ale ja wiem, że nic złego nie zrobiłam. Nadrobiłam swoje dyżury w Sejmie, m.in. w Wigilię i w Boże Narodzenie, a ten wyjazd był zaplanowany wcześniej i w klubie wszyscy o nim wiedzieli. Nie znali oczywiście szczegółów. Przeprosiliśmy tych z Polaków, którzy mogli poczuć się tym urażeni i sądzili, że albo protestujemy, albo siedzimy zamknięci w domu" - tłumaczyła Joanna Schmidt w rozmowie z Onetem.

Ryszard Petru w1997 roku ożenił się z Małgorzatą, z którą ma dwie córki, Katarzynę i Magdalenę. Z kolei jego obecna żona, czyli Joanna Mihułka-Petru, z małżeństwa z Pawłem Schmidtem ma troje dzieci: Annę, Agatę oraz Adama.