"Drogie koleżanki i koledzy, droga publiczności… odchodzę"— tymi słowami Paweł Małaszyński rozpoczął obszerne oświadczenie, w którym poinformował o zakończeniu współpracy z Teatrem Kwadrat. W dalszej części komunikatu dla mediów napisał: "Po 22 latach podjąłem decyzję i rozstaję się ze sceną, z którą byłem związany przez tyle lat".

Reklama

Paweł Małaszyński nie jest już aktorem Teatru Kwadrat

"Nie zobaczycie mnie już w żadnym spektaklu przy ul. Marszałkowskiej 138. Od dziś oficjalnie: nie jestem już aktorem Teatru Kwadrat. To nie było dla mnie tylko miejsce pracy, ale również drugi dom, w którym zapuściłem korzenie i oddałem mu kawał swego serca. (...) Decyzja o odejściu nie była łatwa, ale w zaistniałej sytuacji i atmosferze, jaka panuje w teatrze od zeszłego roku, uznałem, że nie mogę postąpić inaczej. Poszukiwanie wyjść i rozwiązań, przepuszczenie ich przez filtr mojej wrażliwości, pomogło mi zrozumieć i utwierdziło mnie w przekonaniu, że nie mogę i nie chcę być dłużej w tym miejscu. Pozwólcie, że na tę chwilę szczegóły mojej decyzji zachowam dla siebie i nie będę ich komentował publicznie. Jutro też jest dzień. (...) Nadszedł czas, by zacząć pisać nowy rozdział" — stwierdził aktor.

Reklama
Reklama

Paweł Małaszyński w dalszej części oświadczenia podziękował osobom, z którym przyszło mu pracować przed ostatnie ponad 20 lat kariery. Kilka akapitów poświęcił śp. dyrektorowi Edmundowi Karwańskiemu, który przeszło dwie dekady temu zatrudnił go w teatrze. Wśród osób, którym podziękował, zabrakło Ewy Wencel, od września 2023 r. piastującej funkcję dyrektorki Teatru Kwadrat. Zwrócił się także do publiczności, z którą — jak gorzko podkreślił — nie było mu dane pożegnać się na scenie.

"Przepraszam was, że żegnam się z wami za pośrednictwem mediów społecznościowych, ale niestety nie pozwolono mi zrobić tego bezpośrednio ze sceny, w sposób, jaki planowałem" - stwierdził Paweł Małaszyński.

Zmiany w Teatrze Kwadrat

Teatr Kwadrat od września 2023 r. ma nowego dyrektora. Poprzednim był Andrzej Nejman, który pożegnał się ze stanowiskiem w atmosferze skandalu. "Gazeta Wyborcza" w pierwszej połowie ub.r. poinformowała o nieprawidłowościach, do których miało dochodzić w tym teatrze. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w reakcji na ujawnione doniesienia zlecił kontrolę, która ujawniła szereg uchybień. Nejman podobno dostał 30 dni na dostarczenie planu naprawczego Teatru Kwadrat, jednocześnie ruszył konkurs na nowego dyrektora placówki. Szefową teatru została Ewa Wencel.

Fani Pawła Małaszyńskiego są wzruszeni

Na oświadczenie aktora zareagowali fani. "Pięknie napisane, z szacunkiem, czułością i bardzo wzruszające. To co nas niszczy od wewnątrz trzeba odcinać. Kolejny etap na pewno będzie cudowny. Życzę powodzenia; Normalnie się wzruszyłam czytając ten piękny z szacunkiem napisany wpis! Klasa sama w sobie! Gratuluję trudnej decyzji i życzę aby każda zmiana była tylko na lepsze" - napisano m.in.

Małaszyński występował m.in. w takich filmach jak "Listy do M.", "Katyń", "Jack Strong" oraz w wielu polskich serialach, takich jak np. "Magda M.", "Oficerowie", "Przyjaciółki" czy "Usta usta".