Nowa Miss Polski została wybrana po raz trzydziesty piąty. Do rywalizacji o koronę najpiękniejszej Polki podczas jubileuszowego widowiska stanęły 32 finalistki. Każde województwo reprezentowały dwie kandydatki, z których podczas gali finałowej została wybrana ta jedna.

Reklama

W tym roku konkurs Miss Polski obchodził swoje 35-lecie. Przyświecało mu hasło "Historia i nowoczesność. Mądra kobiecość w parze z prezencją". Po raz pierwszy wszystkie kandydatki miały szansę zaprezentować się w wizytówkach wideo zrealizowanych w jednym z najnowocześniejszych wirtualnym studio telewizyjnym. Pokazom po raz pierwszy towarzyszyła też muzyka na żywo.

To ona została Miss Polski 2024

W roli prowadzących galę wystąpiły również dziewczyny z rodziny Miss Polski: Agnieszka Hyży i Ilona Krawczyńska. Towarzyszyli im "najmłodsi" polscy prezenterzy - Krzysztof Ibisz i Aleksander Sikora. Gośćmi specjalnymi jubileuszowej edycji konkursu Miss Polski były piękne laureatki, które dumnie nosiły koronę Miss Polski na przestrzeni trzydziestu pięciu lat. Odbył się specjalny pokaz urodzinowy z udziałem Miss z lat 1990-2023 oraz finalistek Miss Polski 2024.

Komu koronę przekazała Angelika Jurkowianiec z Namysłowa? Zwyciężczynią Miss Polski 2024 została Kasandra Zawal. Otrzymała 100 tys. zł i nagrody rzeczowe oraz szansę reprezentowania Polski na scenie międzynarodowej.