Podczas drugiego dnia Polsat Hit Festiwal 2024 Majka Jeżowska będzie świętowała 45-lecie swojej pracy artystycznej. Ten jubileusz to nie tylko jubileusz mojego śpiewania, ale tworzenia przebojów przez cztery dekady - mówi Majka Jeżowska, która w Sopocie świętowała 45-lecie swojej pracy artystycznej.

Reklama

Kto jest artystyczną "starszą siostrą" Majki Jeżowskiej?

Majka Jeżowska przyznaje, że Krystyna Prońko to jej "artystyczna mama" lub "starsza siostra". To właśnie ta piosenkarka była jej nauczycielką podczas studiów wokalnych.

Poznawała mnie z ludźmi, którzy produkują piosenki, warto było bywać w różnych miejscach z nią, bo mi ten świat muzyki pokazywała. Wprowadziła mnie na szersze wody show-biznesu- wyjaśnia piosenkarka.

Majka Jeżowska przez lata walczyła z pewną łatką. Ten występ to zmienił

Majka Jeżowska przyznaje, że przez wiele lat walczyła z pewną łatką. Zmienił to występ na Pol'and'Rock Jurka Owsiaka.

To był mój najpiękniejszy występ. Coś się otworzyło, przełamało, coś z czym ja walczyłam przez większość życia z szufladką "pani, co śpiewa dla dzieci". Mówiła wiele razy, że ja nie śpiewam dla dzieci, ja śpiewam piosenki również dla dzieci, ale nie tylko i wyłącznie. Na tym festiwalu okazało się, że mam rację, miałam poczucie spełnienia. Nie ci dziennikarze, nie ci, którzy mówili, że śpiewam tylko dla dzieci, ale dla ludzi. Te moje piosenki mają przesłania dla ludzi w różnym wieku, są ponadczasowe, uniwersalne - opowiada w rozmowie z Dziennik.pl.

To moja inwestycja największa, najpiękniejsza. Czerpię z niej radość i dzięki temu żyję. Rozpisywano się wówczas, że "Majka odkryta na nowo", "Majka wciąż żyje" - wspomina piosenkarka.

Reklama

Nazwano mnie fenomenem łączącym pokolenia - mówi Jeżowska. Dodaje, że jeśli coś przetrwało tyle lat, to znaczy, że jest dobre i wartościowe.

W Sopocie poza jubileuszem Majka Jeżowska świętowała także swoje urodziny. Czego życzy sobie na kolejne lata życia? Czy wnuczka zna piosenki babci? Którą z nich potrafi zaśpiewać? Zobaczcie nasze WIDEO.

Trwa ładowanie wpisu