Konkurs Eurowizji co roku wzbudza ogromne emocje. Już za kilka dni polska reprezentantka, czyli Luna będzie walczyć o wejście do ścisłego finału. Jej występ będzie można oglądać już 9 maja.

Z kolei w sobotę 11 maja odbędzie się główny konkurs tegorocznej Eurowizji. Szwedzcy producenci postanowili uczcić 30. rocznicę sukcesu polskiej reprezentantki, czyli Edyty Górniak. Zaprezentowany zostanie fragment jej występu sprzed lat, czyli piosenki "To nie ja!", którą artystka wyśpiewała sobie 2. miejsce.

Reklama

Kto zaprezentuje wyniki polskiego głosowania na Eurowizji 2024?

Szwedzcy producenci tegorocznego finału Konkursu Piosenki Eurowizji postanowili zrobić niespodziankę dla Edyty Górniak z okazji 30. rocznicy jej sukcesu w Dublinie. I tak występ Luny, czyli polskiej reprezentantki w tegorocznym konkursie, poprzedzi fragment występu Edyty sprzed 30 lat na Eurowizji - zdradził w rozmowie ze "Światem Gwiazd" znajomy Jacka Cygana i Stanisława Syrewicza, którzy są autorami tej piosenki.

TVP również chciało uhonorować Edytę Górniak i poprosiło ją, by ogłosiła wyniki polskiego głosowania w tegorocznej Eurowizji. Zamiast niej zobaczymy jednak inną artystkę. Będzie to Viki Gabor. Młoda piosenkarka ma już doświadczenie w tej kwestii. Prezentowała wyniki po swoim zwycięstwie w Eurowizji Junior w 2019 roku.