Katarzyna Kolenda-Zaleska, która na co dzień przygotowuje materiały dla "Faktów" TVN, właśnie pożegnała się z innym stanowiskiem.

Katarzyna Kolenda-Zaleska odchodzi

Okazuje się, że z dniem 14 kwietnia 2024 r. przestaje pełnić obowiązki prezes Fundacji TVN. Katarzyna Kolenda-Zaleska przyznała, że praca na tym stanowisko to "był dla niej zaszczyt i niezwykłe, pełne pokory doświadczenie pomagania tym, którzy tej pomocy są pozbawieni".

Reklama

Dziękuję całemu zespołowi Fundacji za wielkie serce, a w moim sercu zawsze będzie Fundacja TVN - powiedziała.

Kto zajmie miejsce Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w Fundacji TVN?

Jej miejsce zajmie Zuzanna Lewandowska. To menadżerka i przedsiębiorczyni społeczna. Nowa prezes do lipca 2022 r. była wiceprezeską zarządzającą i dyrektorką programową w ramach Grupy Filantropijnej "Gazety Wyborczej".

Jak pisze TVN w swoim komunikacie jest doradczynią World Woman Foundation USA, z którą współtworzy doroczną konferencję na temat przywództwa w Davos/WEF, współzałożycielką międzynarodowych inicjatyw edukacyjnych dla młodzieży oraz w dziedzinie zrównoważonego biznesu. W poprzednich latach pracowała jako konsultantka nad projektami rządowymi w USA, m.in. przy projekcie „Obamacare". Była także dyrektorką projektów specjalnych i współpracy zagranicznej w Fundacji „Przekrój”. Jest absolwentką University of Cambridge, Lancaster University i Uniwersytetu Warszawskiego oraz stypendystką Leadership Academy for Poland (2016), Aspen Institute CE (2017) oraz Swedish Institute (2021).

Katarzyna Kieli, przewodnicząca Rady Fundacji TVN oraz President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN, podziękowała Kolendzie-Zaleskiej "za ogromne zaangażowanie w realizację wieloletnich projektów charytatywnych".

Podkreśliła, że Fundacja pod przewodnictwem Katarzyny Kolendy-Zaleskiej rozwinęła flagowy projekt "Zdrowie w głowie", współfinansując budowę Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży przy Instytucie "Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka" oraz wyremontowała gabinety psychologiczne i psychiatryczne w różnych regionach Polski.