Od kilku miesięcy oczy całego świata skierowane są na brytyjską rodzinę królewską. 22 marca żona księcia Williama opublikowała na swoim oficjalnym profilu nagranie, w którym ujawniła, że zdiagnozowano u niej nowotwór. Chorobę synowej króla Karola po operacji, którą miała w połowie stycznia.

Reklama

Niepokojący post BBC

Zanim księżna powiedziała, co jej dolega, media zalała fala plotek i spekulacji na temat jej nieobecności w sferze publicznej. Teraz publiczny brytyjski nadawca, czyli BBC, dolał oliwy do ognia.

Na profilu BBC w mediach społecznościowych opublikowano serię czarno-białych fotografii członków rodziny królewskiej. Pierwszym zdjęciem jest podobizna księżnej Kate. Czarno-biała fotografia może przywoływać na myśl, że żonie Williama mogło stać się coś poważnego. Post BBC dotyczy wystawy fotografii członków rodziny królewskiej, którą zorganizowano w Pałacu Buckingham.

Internauci wystraszeni przez czarno-białe zdjęcie księżnej Kate

Na reakcje oburzonych internautów nie trzeba było długo czekać. Posypały się komentarze. Oskarżono BBC o manipulowanie emocjami.

"Kiedy zobaczyłem pierwszy slajd, myślałem, że Kate umarła; To nie na miejscu, żeby w ten sposób umieszczać zdjęcie Kate na pierwszym miejscu. Mam przeczucie, że to dla clickbaitu; Przesada; Nie straszcie mnie tym pierwszym slajdem, myślałem, że Kate umarła; Pierwszy slajd przestraszył mnie po raz drugi; Przestańcie publikować czarno-białe zdjęcia Kate, myślałem, że umarła; Moje serce przestało bić, gdy zobaczyłam czarno-białe zdjęcie Kate - napisali ludzie w komentarzach.