Mirosław Baka to znakomity polski aktor. Zagrał wiele doskonałych ról. Pierwszym głośnym filmem, w którym wystąpił, był "Krótki film o zabijaniu" Krzysztofa Kieślowskiego. Grał u Andrzeja Wajdy, Władysława Pasikowskiego i wielu innych świetnych reżyserów. Mirosława Bakę możemy teraz oglądać w roli Waldemara Krynickiego w 3. serii "Belfra", jako Borynę w nowej ekranizacji "Chłopów" oraz w filmie "Sami swoi. Początek". Aktor występuje też z powodzeniem w teatrze.

Reklama

Czy Mirosław Baka jest katolikiem?

Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski w rozmowie z Mirosławem Baką podjęli temat wiary w Boga i Kościoła. – Powiedziałeś kiedyś, że jesteś byłym katolikiem – zagadnął go Kuba Wojewódzki. – Katolicki znaczy z greckiego "powszechny", czyli wiara tych ludzi opiera się na Piśmie Świętym i tradycji apostolskiej, to znaczy, że już nie reprezentujesz tych wartości? – kontynuował prowadzący.

Czekaj, ty chyba mylisz katolicyzm z chrześcijaństwem- powiedział Mirosław Baka. Wytłumaczył, że pojęcia te nie są tożsame i są daleko od siebie. Wystarczająco daleko, żeby powiedzieć o sobie, że jestem chrześcijaninem, a nie jestem katolikiem - wyjaśnił aktor.

Mirosław Baka o "upolitycznieniu Kościoła"

Mirosław Baka w rozmowie z Piotrem Kędzierskim i Kubą Wojewódzkim szczerze powiedział, co najbardziej odpycha go od instytucji Kościoła. Mówi wprost o upolitycznieniu tej instytucji.

Nie jestem katolikiem praktykującym. Nie podoba mi się Kościół w tej postaci, jaką to postać proponuję teraz swoim wiernym w tym kraju – tłumaczył.

Ten alians Kościoła z PiS-em, który się zdarzył, po prostu zohydził mi Kościół polski i nie jestem praktykującym katolikiem. To wszystko - powiedział Mirosław Baka. Jak podkreślił, "nie odżegnuje się od 10 przykazań".