Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski, gdy zmieniła się władza w TVP, stracili pracę w "Pytaniu na śniadanie". Mimo utraty stabilnego zatrudnienia, postanowili połączyć siły i uruchomili podcast zatytułowany "Serio?".

Reklama

Rozmawiają w nim z osobami z różnych dziedzin, nie stronią też od dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Tak było w drugim odcinku podcastu.

Gościem była Agnieszka Rogala, która pracuje jako terapeutka rodziców. Jest też autorką książki "Poukładaj to sobie w głowie".

Katarzyna Cichopek mówi o "poduszce finansowej"

Reklama

Rozmowa skupiła się wokół emocji dzieci i problemów wychowawczych. O ile synowie Macieja Kurzajewskiego są już dorośli i układają swoje życie, o tyle dzieci Kasi wchodzą w nastoletni wiek. Nie zabrakło tematu finansów. Katarzyna Cichopek zauważyła, że musi zabezpieczać się finansowo, ponieważ przyszłość w jej branży jest nieprzewidywalna. Powiedziała o potrzebie tworzenia "poduszki finansowej".

Fajny scenariusz jest, kiedy mamy stałe godziny pracy, ale ja z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że mam bardzo intensywne momenty, kiedy wpada tak zwana robota i trzeba to zrobić. Albo teraz, albo nie będzie, przepadnie. Nie mam gwarancji, co będzie za pięć dni, za miesiąc, za rok. Muszę budować jakąś poduszkę finansową - wyznała.

Internauci żywo dyskutowali na temat tego, co usłyszeli. Ich zdaniem niepewność finansowa dotyczy nie tylko osób, które pracują w branży rozrywkowej. Katarzyna Cichopek mimo, że nie jest już gwiazdą TVP, wciąż gra w serialu "M jak miłość". Ma na swoim koncie też wiele współprac reklamowych.