Tomasz Komenda zmarł w wieku 46 lat. Od wielu miesięcy zmagał się z chorobą nowotworową.

Tomasz Komenda nie żyje. "Jeśli jest coś po tej drugiej stronie…"

Historia Komendy, który niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo 15-letniej dziewczyny, spędził 18 lat w więzieniu, szybko doczekała się historii filmowej. W 2020 r. do kin wszedł obraz "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" w reżyserii Jana Holoubka. W roli głównej w filmie wystąpił Piotr Trojan, który za rolę Komendy otrzymał nagrodę Orzeł i wyróżnienie na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Tomasz Komenda wyraził zgodę na powstanie filmu na podstawie jego historii i wraz z rodziną był zaangażowany w proces powstawania produkcji.

Reklama

Teraz na śmierć Tomasza Komendy zareagował Piotr Trojan. W relacji na InstaStory opublikował wspólne zdjęcie z Komendą, którego postać kreował w filmie:

Reklama

"Jeśli jest coś po tej drugiej stronie, mam nadzieję, że nazywa się spokój. Do zobaczenia Tomku" – napisał Piotr Trojan.

Śmierć Tomasza Komendy w rozmowie z Wirtualną Polską skomentował także reżyser filmu.

"Ta smutna wiadomość dotarła do mnie przed chwilą. Na ten moment mogę tylko wyrazić swój wielki smutek. Dziś chciałbym przekazać serdeczne kondolencje jego rodzinie. Wiem, że teraz bardzo tego potrzebuje" – powiedział Jan Holoubek.