Bogumiła Wander to jedna z najbardziej znanych prezenterek TVP. Kilka lat temu zaczęła zmagać się z chorobą Alzheimera. Z tego powodu wycofała się z życia publicznego. Prezenterka przebywa obecnie w jednym z podwarszawskich ośrodków specjalistycznych, gdzie ma stałą opiekę lekarzy oraz doświadczonego personelu.

Reklama

Odkąd zachorowała kontakt z nią jest ograniczony. Pani Bogumiła nie udziela wywiadów a o tym, jak się czuje opowiada jedynie jej mąż - Krzysztof Baranowski. Żeglarz przyznaje, że choć nie ma z nią kontaktu, wciąż tak samo ją kocha i regularnie bywa w ośrodku, w którym się znajduje.

Krzysztof Baranowski o stanie zdrowia Bogumiły Wander: Jest stabilny

"Super Express" zapytał Baranowskiego o stan zdrowia jego żony.

Stan Bogusi jest stabilny. Żadnych świąt nie celebrujemy, bo ona tych faktów nie kojarzy, a ja nie zajmuję się nią "od święta - powiedział nawiązując do Walentynek.

Od kiedy Bogumiła Wander choruje na Alzheimera?

Baranowski, choć jego żona choruje, stara się wciąż funkcjonować tak jak dawniej. Spełnia swoje sportowe pasje i choć ma już 86 lat planuje kolejne rejsy.

Wciąż jestem wyczulony na wszelkie sygnały z ośrodka, ale mnie personel uspokaja, że nic się nie dzieje... - powiedział w rozmowie z dziennikiem.

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski są małżeństwem od 2005 roku. Wcześniej prezenterka była związana ze Zbigniewem Żołędziowskim. Ma z nim syna Marka. Na Alzheimera choruje od 2020 roku.