Branżowe media za Oceanem twierdzą, że film może zgarnąć nominacje w najważniejszych oscarowych kategoriach.

"Strefa interesów" w całości nakręcona w Polsce

"Strefa interesów" Jonathana Glazera to polsko-brytyjsko-amerykańska koprodukcja, która w całości została nakręcona w naszym kraju. Wśród producentów filmu jest Ewa Puszczyńska, która pracowała z Pawłem Pawlikowskim przy nagrodzonej Oscarem "Idzie" i "Zimnej wojnie".Za zdjęcia odpowiada Łukasz Żal,który również współpracował z Pawlikowskim przy wspomnianych filmach.

Reklama

"Strefa interesów" to nagrodzony Grand Prix festiwalu w Cannes film o codziennym życiu komendanta Auschwitz, Rudolfa Hössa, i jego rodziny. Obraz jest brytyjskim kandydatem do Oscara w kategorii "Najlepszy film międzynarodowy". Ma trafić do polskich kin 8 marca.

Trwa ładowanie wpisu

"The Hollywood Reporter" prognozuje, że "Strefa interesów" będzie w ścisłej czołówce filmów, które zdobędą najwięcej nominacji.Dużo nominacji, wg krytyków tego pisma, mogą zdobyć też "Czas krwawego księżyca" Martina Scorsese, "Oppenheimer" Christophera Nolana i "Biedne istoty" Yorgosa Lanthimosa .

Autorem scenariusza i reżyserem "Strefy interesów" jest Jonathan Glazer, znany z takich filmów jak "Narodziny", "Pod skórą" czy "Sexy Beast"). W rolach głównych występują niemieckie gwiazdy: Christian Friedel i Sandra Hüller. Friedel ("Biała wstążka", "13 minut", "Pachnidło) wcielił się w Rudolfa Hössa, SS-Obersturmbannführera, komendanta Auschwitz-Birkenau w latach 1940-1943, zbrodniarza wojennego. Hüller - w jego żonę Hedwig Höss.