Konkurs Miss Supranational 2024 odbył się 6 lipca w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. Polskę reprezentowała Miss Polski 2023 roku Angelika Jurkowianiec.

Niestety Polka nie zakwalifikowała się nawet do ćwierćwifnału a więc nie znalazła się wśród 25 kobiet, które wzięły w nim udział.

Reklama

Kto wygrał konkurs Miss Supranational 2024?

Do ćwierćfinału awansowały kandydatki z: Brazylii, Aruby, Boliwii, Curaçao, Czech, Danii, Finlandii, Niemiec, Hondurasu, Islandii, Indonezji, Indii, Japonii, Meksyku, Nigerii, Birmy, Peru, Filipin, Puerto Rico, Rumunii, Słowacji, Republiki Południowej Afryki, Tajlandii, Wielkiej Brytanii i USA.

Koronę laureatce przekazała pochodząca z Ekwadoru Andrea Aguilera. To ona była Miss Supranational 2023. Walkę o koronę reprezentantka Indonezji.

Kim jest zwyciężczyni Miss Supranational?

Harashta Haifa Zahra ma 20 lat. Zwyciężczyni urodziła się 9 września 2003 r. w zachodniej części Jawy.

Jej ojciec, Gins Ginanjar, jest przedsiębiorcą. Rodzice są pochodzenia sundajskiego. Studiuje w Narodowym Instytucie Technologii w Bandung kierunek inżynieria środowiska. Nowa miss jest także ekolożką. Zainicjowała program Matka Natury, kampanię skupiającą się na problematyce strat i marnotrawienia żywności.