Program "Siły Specjalne Polska" oparto na zagranicznej licencji "SAS: Who Dares Win". Do tej pory lokalne wersje show z sukcesem emitowano m.in. w Australii. Wielkiej Brytanii, Danii, Holandii i USA.

Zadania oparte na prawdziwych treningach sił specjalnych

Polska edycja rozegra się w wyjątkowej scenerii Dolnego Śląska. To tu, jak informuje Polsat, "spotkają się ci, dla których w życiu najważniejsza jest adrenalina. W spektakularnych miejscach zmierzą się z najtrudniejszym testem świata – opartym na selekcji do sił specjalnych. Stare kopalnie, opuszczone magazyny, malowniczo położone mosty, a także mroczne podziemia staną się świadkami przełamywania ludzkich granic".

Reklama

Osiemnastu rekrutów, wybranych pod okiem czterech byłych członków elitarnych jednostek, zostanie poddanych zadaniom opartym na prawdziwych treningach sił specjalnych.

W programie nie będzie eliminacji. Uczestnicy sami zdecydują, gdzie leży granica ich wytrzymałości i kiedy zechcą zakończyć rywalizację.

Reklama

Mentorzy uczestników programu "Siły Specjalne Polska"

Mentorami rekrutów będą instruktorzy z czterech różnych jednostek wojsk specjalnych:

  • Wojciech "Zachar" Zacharków - szef instruktorów; były oficer Jednostki Wojskowej AGAT. Uczestnik misji bojowych w Iraku, Czadzie i Afganistanie. Odznaczony m.in. Krzyżem Zasługi za Dzielność oraz wyróżniony prestiżową nagrodą Polski Zbrojnej – BUZDYGAN. Były kierownik selekcji do JW Agat. Odpowiedzialny za szkolenia specjalistyczne - strzeleckie, wysokościowe, kursy przetrwania, śmigłowcowe, szkolił kadry instruktorskie w narciarstwie i wspinaczce.
  • Marek "Włóczykij" Stan - były operator Jednostki Wojskowej GROM. Dowódca sekcji w zespole bojowym, uczestnik misji kontyngentu bojowego w Afganistanie. Ukończone specjalistyczne szkolenia strzeleckie, wysokogórskie, spadochronowe, oraz szkolenie SERE poziomu C. Po zakończeniu służby w Jednostce na stałe zamieszkał w Bieszczadach. Od początku "drugiego życia" poza gromem stara się edukować świat w temacie weteranów.
  • Piotr "Gniady" Hajkowski - były operator Jednostki Wojskowej FORMOZA. 16 lat służby w jednostkach specjalnych. Ma na koncie wiele misji zagranicznych, które odbywał głównie w rejonie Zatoki Perskiej i Afganistanie. Od 2014 r. prywatny kontraktor w Libii, Libanie, Syrii i Ukrainie. Mistrz Polski w nurkowaniu na azymut. Zapoczątkował i prowadził selekcję "Formozy" – prestiżowej jednostki wojskowej płetwonurków bojowych, będącej pododdziałem Wojsk Specjalnych.
  • Piotr "Soyers" Soyka - były operator Jednostki Wojskowej KOMANDOSÓW w której służył ponad 21 lat. Odbył 10 misji bojowych w Afganistanie. Wziął udział w ponad 200 operacjach specjalnych najwyższego ryzyka. Skoczek spadochronowy, płetwonurek bojowy, instruktor strzelania oraz taktyki. Za swoją służbę wielokrotnie odznaczany, m.in. wyróżniony prestiżową nagrodą Polski Zbrojnej – BUZDYGAN oraz Krzyżem Wojskowym z Mieczami.

Kiedy premiera programu "Siły Specjalne Polska"?

Program "Siły Specjalne Polska" pojawi się na antenie Polsatu we wrześniu 2024.

Trwa ładowanie wpisu