Irek Bieleninik pojawił się w TVP w mijającym tygodniu. Prezenter relacjonował imieniny Krystyn i zlot z tej okazji, który odbywał się w Krakowie.

Irek Bieleninik wraca do TVP. Czym się zajmie?

O tym, że to zapowiedź jego powrotu do pracy w telewizji, potwierdził w rozmowie z portalem Plotek.

Reklama

Zrobiłem już jedną rzecz dla "Pytania na śniadanie" i czekam na kolejne zlecenia. Myślę, że tak się to potoczy, że będzie to dłuższa współpraca. Perspektywy są dobre. Czekam na propozycje, bo jest mnóstwo wydawców w programie, którzy też szukają tematów i zlecają różne rzeczy - powiedział Irek Bieleninik.

Prezenter przyznał, że w kręgu jego zainteresowań jest południowa Polska.

Moim zdaniem, będę od zadań specjalnych. Jak będzie np. trudny temat na żywo daleko w terenie, to wchodzę i go robię - dodał. Nie krył zadowolenia z nowego zajęcia.

Doniesienia o tym, że Irek Bieleninik wraca do TVP i będzie reporterem potwierdziła szefowa "Pytania na śniadanie", czyli Kinga Dobrzyńska.

Reklama

Relacjonował w “Pytaniu na śniadanie” 27. Ogólnopolski Zjazd Krystyn z całego świata, od wielu lat się w to angażuje. Jeśli będą ciekawe rozmowy czy wydarzenia, na pewno skorzystamy z jego pomocy- powiedziała w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.

Kim jest Irek Bieleninik?

Irek Bieleninik swoją karierę w mediach rozpoczął w latach 90. Pracował m.in. w RMF FM, Radiu ZET, gdzie w porannej audycji robił telefoniczne dowcipy. Potem przeszedł do TVP a następnie do TVN.

Był gospodarzem takich audycji, jak "Graj o raj", "No to gramy!", czy "Fabryka gry". Jesienią 2003 roku był gospodarzem drugiej edycji zabawy "Przygarnij Kropka". W TVN Turbo był gospodarzem "Szkoły Auto".