Teleturniej "Milionerzy", prowadzony przez Huberta Urbańskiego, należy do najpopularniejszych programów rozrywkowych w polskiej telewizji. Według raportu Nielsen Media wiosną ubiegłego roku "Milionerzy" przyciągali do TVN średnio 1,25 mln widzów.

Reklama

" Milionerzy". Będzie czwarte koło ratunkowe

W teleturnieju uczestnicy walczący o tytułowy milion odpowiadają na pytania z zakresu wiedzy ogólnej, wybierając poprawną odpowiedź na dwanaście zamkniętych pytań. Jeżeli nie są pewni swojej odpowiedzi, mogą wybrać jedno z tzw. kół ratunkowych. Opcji pół na pół, wówczas do wyboru pozostawały 2 z 4 możliwych odpowiedzi, pomocy publiczności, która typowała prawidłową odpowiedź oraz telefonu do przyjaciela, który mógł swoją wiedzą pomóc uczestnikowi.

W nowym sezonie "Milionerów", jak informuje serwis Press.pl, do programu trafi czwarte koło ratunkowe "wymiana pytania". Jeżeli uczestnik uzna, że pytanie jest zdecydowanie za trudne, będzie mógł je wymienić na inne. Jest jednak drobny haczyk. Czwarte koło ratunkowe będzie dostępne dopiero po osiągnięciu pułapu 40 tys. zł.

Reklama

Koło "wymiana pytania" pojawiło się już wcześniej w "Milionerach". Wprowadzono je m.in. podczas lockdownu z powodu pandemii koronawirusa, kiedy to odcinki show nagrywano bez udziału widowni. "Wymiana pytania" zastępowała wówczas "pytanie do publiczności".

Nowy sezon teleturnieju "Milionerzy" będzie nadawany od 4 marca od poniedziałku do czwartku o 20.55.