Księżna Kate ogłosiła w marcu, że zdiagnozowano u niej nowotwór i przechodzi chemioterapię. Teraz skoncentrowała się na leczeniu i powrocie do zdrowia. Zrezygnowała z oficjalnych obowiązków. Media prześcigają się w spekulacjach na jej temat. Pojawiła się np. informacja, że księżna Kate wróci do pełnienia swoich obowiązków jesienią. Nie ma jednak żadnego potwierdzenia tych wieści ze strony brytyjskiej rodziny królewskiej.

Reklama

Kiedy księżna Kate pojawi się publicznie?

Na pewno wiadomo, że księżna Kate pojawi się publicznie "kiedy będzie gotowa" i sama ogłosi swój powrót. Źródło bliskie żonie księcia Williama powiedziało dziennikarce "Vanity Fair", że Kate przechodzi obecnie chemioterapię zapobiegawczą, która w ostatnich tygodniach zaczęła przynosić efekty. Dzięki temu księżna Walii "czuje się znacznie lepiej".

Co zdradziła przyjaciółka rodziny?

"To wielka ulga, że dobrze reaguje na leczenie i czuje się o wiele lepiej" – mówi przyjaciółka rodziny.

"To był czas pełen niepokoju. Wszyscy się zgromadzili wokół Kate – William, jej rodzice, siostra i brat" - relacjonowała przyjaciółka Kate.

Teraz księżna Kate z mężem, księciem Williamem oraz trójką ich dzieci, przebywa w wiejskim domu w Anmer Hall, gdzie spędzi letnie wakacje. "Teraz kluczową rzeczą dla Kate jest unikanie wszelkiego rodzaju stresu i niepokoju oraz kontynuowanie rekonwalescencji" - podkreśla rozmówczyni "Vanity Fair".