Król Karol III ma nowotwór. Poinformowano o tym na początku lutego tego roku. Od tego czasu monarcha bardzo zredukował publiczne wystąpienia. Zastępuje go najbliższa rodzina. Pojawił się jednak na spotkaniu z ambasadorami Algierii i Mauretanii. Widać było, że nie ma jednak wiele sił. Teraz zbliżają się ważne uroczystości i król Karol III nie pojawi się na nich. Zostanie godnie zastąpiony.

Reklama

Królowa Camilla zamiast króla Karola III

Pod koniec lutego zniknęła również królowa Camilla. Potrzebowała odpoczynku, gdyż ze względu na chorobę męża, jej kalendarz był wypełniony po brzegi. Już wiadomo, że Camilla będzie reprezentować monarchę 11 marca z okazji Dnia Wspólnoty Narodów w opactwie westminsterskim. Pod koniec miesiąca kolejny raz będzie musiała zastąpić króla. To historyczne wydarzenie, gdyż do takiej sytuacji nie doszło jeszcze nigdy.

Camila zastąpi Karola III

28 marca Camila pojawi się w opactwie Worcester. Poinformowano o tym na oficjalnym profilu katedry na portalu X. Królowa weźmie udział w Royal Maundy – nabożeństwie odprawianym w Wielkiej Brytanii w Wielki Czwartek. Tradycyjnie bierze w nim udział brytyjski monarcha i rozdaje symboliczna jałmużnę.