Dominika Chorosińska była w gronie osób znanych m.in. z show-biznesu, które weszły do polityki. Była posłanką z ramienia PiS.

Jej największym osiągnięciem było objęcie na dwa tygodnie stanowiska ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Po październikowych wyborach parlamentarnych Chorosińska powróciła do ławy sejmowej jako posłanka.

Reklama

Wcześniej rozwijała karierę aktorską i występowała w serialach "M jak miłość, "Barwy szczęścia" "Zostać miss".

Zdrada i wybaczenie

O Dominice Chorosińskiej mówiło się też kilkanaście lat temu w kontekście jej życia prywatnego. Głośna była jej zdrada małżeńska. Owocem jej romansu było dziecko, które dziś wychowuje wspólnie z mężem. Michał Chorosiński nie tylko przyjął ją z powrotem, ale także zadeklarował, że wychowa chłopca jak własnego syna. Warto wspomnieć, że nie była to sytuacja jednostronna, bo do zdrady przyznał się także Michał. Małżonkowie wychowują teraz w sumie szóstkę dzieci.

"Często dostaję jakieś prezenty od Pana Boga. Z Bożą pomocą udało nam się uratować nasze małżeństwo po kryzysie... Wiem, że samej, ludzkimi siłami, ciężko byłoby to wszystko pozbierać. I takich cudów mniejszych i większych odkrywam mnóstwo w swoim życiu. Miłosierdzie Boże przez cały czas mnie prowadzi" - powiedziała Dominika Chorosińska w wywiadzie dla portalu "Idziemy".

Po raz drugi się nie udało

Dominiki Chorosińskiej już w 2019 roku bezskutecznie wystartowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Po pięciu latach historia się powtórzyła. Z danych Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że 45-latka zdobyła w niedzielnych wyborach 6930 głosów i tym samym nie zdołała uzyskać mandatu europosłanki.

Chorosińska startowała do PE z listy PiS z szóstego miejsca.