Donald Tusk w październiku 2023 roku został ponownie premierem Polski. Polityk jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Pokazuje w nich zarówno kadry z pracy, jak też prywatnego życia.

Reklama

Donald Tusk chwali się, że jest dziadkiem

Dosyć często we wpisach, które publikuje wspomina o wnuczkach, córkach Kasi Tusk. Premier ma także trzech wnuków, których ojcem jest jego syn Michał. Polityk często wspomina, że uwielbia być dziadkiem.

Jestem wyjątkowo szczęśliwym dziadkiem. Raz, że bardzo na to czekałem, dwa, to jest zupełnie fenomenalne przeżycie. Nie spodziewałem się, że można od razu pokochać, tak bezwarunkowo, jak własne dziecko, takie małe ciałko, istotę, która jeszcze nie mówi i ledwo poznaje - powiedział w wywiadzie dla "Gali".

Jakiś czas temu Donald Tusk zamieścił w sieci zdjęcia, na których widać jak jego starsza wnuczka uczy się jeździć na rowerze. Pokazał też w sieci rysunek, na którym Lilianna sportretowała dziadka.

Donald Tusk w ogniu krytyki internautów

Teraz pochwalił się wyjściem na spacer do Łazienek Królewskich w Warszawie.

Tylko dziadkowi można powierzyć buciki. Z wnuczkami w Łazienkach - napisał pod zdjęciem.

Reklama

Na zdjęciu widać, jak dziewczynki siedzą w drewnianym domku bez butów a te wystają z kieszeni spodni dziadka.

Internauci postanowili skomentować zamieszczoną przez Tuska fotografię. Nie obyło się bez złośliwości.

Niewątpliwie jest pan wzorem dziadziusia i jak każdy dziadek chciałby ze swej wnuczki uczynić księżniczkę...; Wnuczka ma wspaniałego dziadka. Tylko pozazdrościć; Przez chwilę się zastanawiałam, co ten premier wypisuje, jakie buciki? A tu taaakie buty... W kieszeni!; Jest tylko pijar, by przykryć 100 konkretów. Nic więcej tu nie ma, takiego mamy lenia za premiera, niestety - pisali.

A ile uciekających dzieci nie może doświadczyć czegoś takiego, bo pan, panie Tusk, na zewnętrznej granicy UE nie pokazuje człowieczeństwa; 100 konkretów!!! - grzmiali.