Pałac Buckingham opublikował w piątek zdjęcie króla Karola III z żoną. We wpisie ujawniono, jak czuje się brytyjski monarcha i kiedy wróci do obowiązków.

"Jego Królewska Mość Król Karol wkrótce powróci do obowiązków publicznych po okresie leczenia i rekonwalescencji po niedawnej diagnozie raka. (...) W przyszły wtorek król i królowa udadzą się wspólnie do ośrodka leczenia raka, gdzie spotkają się ze specjalistami medycznymi i pacjentami. Ta wizyta będzie pierwszą z szeregu zewnętrznych spotkań, jakie Jego Królewska Mość podejmie w nadchodzących tygodniach. Ponadto, na prośbę Rządu Jej Królewskiej Mości, król i królowa w czerwcu będą gościć Ich Królewskie Mości Cesarza i Cesarzową Japonii" – czytamy w komunikacie.

"Ich Królewskie Mości pozostają głęboko wdzięczni za wiele życzliwości i dobrych życzeń, jakie otrzymali z całego świata w obliczu radości i wyzwań minionego roku" – dodano.

Reklama

Program leczenia Karola III będzie kontynuowany, ale lekarze są na tyle zadowoleni z dotychczasowych postępów, że król Wielkiej Brytanii może wznowić szereg obowiązków publicznych.