Sarah Ferguson to była żona księcia Andrzeja. Kobieta jest jedną z bardziej barwnych postaci ze świata koronowanych głów. Mimo, że rozwiodła się z mężem w 1996 roku, nadal ma kontakt z rodziną królewską.

W styczniu tego roku poinformowano, że Sarah Ferguson, nazywana również "Wyklętą Księżną" zmaga się z rakiem. Wykryto u niej czerniaka. Wiadomo też, że z nowotworem musi zmierzyć się zarówno król Karol III, jak i jego synowa, czyli księżna Kate.

Reklama

Kate Middleton choruje na raka

Ta druga tydzień temu w nagraniu, które obiegło media, opowiedziała o swojej walce z chorobą. Wspomniała, że jest po operacji i w trakcie chemioterapii.

W styczniu przeszłam operację i wówczas mój stan nie był związany z nowotworem. Operacja przebiegła pomyślnie, ale badania po operacji wykazały obecność nowotworu. Moi lekarze zdecydowali, że powinnam poddać się profilaktycznej chemioterapii i obecnie jestem na wczesnym etapie leczenia - mówiła na nagraniu.

Sarah Ferguson przerwała milczenie ws. księżnej Kate

Sarah Ferguson zamieściła w sieci oświadczenie, w którym odniosła się do kwestii zdrowia Kate.

Wszystkie moje myśli i modlitwy są obecnie z Księżną Walii po rozpoczęciu jej leczenia. Wiem, że będzie otoczona miłością swoje rodziny, a wszyscy modlą się o jak najlepszy rezultat. Jako osoba, która sama ma doświadczenia z rakiem, jestem pełna podziwu tego, że miała odwagę powiedzieć o diagnozie publicznie. Jestem też przekonana, że będzie uświadamiać społeczeństwie o chorobie. Mam nadzieję, że otrzyma czas, przestrzeń i prywatność - napisała.