Ostatni czas jest bardzo trudny dla rodziny królewskiej. 5 lutego Pałac Buckingham wydał oświadczenie, w którym przekazano informację o chorobie monarchy. "Podczas niedawnego zabiegu szpitalnego króla z powodu łagodnego powiększenia prostaty, odnotowano osobną niepokojącą kwestię. Późniejsze testy diagnostyczne zidentyfikowały formę raka" - ogłoszono. Niedawno siostrzeniec króla Karola III wyjawił, jak czuje się monarcha. "Jest w dobrym nastroju" - powiedział podczas rozmowy ze stacją Sky News. Zdradził także, że król Karol III chciałby już powrotu do normalności i jest "sfrustrowany" tym, że nie może wykonywać wszystkich czynności.

Reklama

Czy król Karol III pojawi się publicznie?

Wygląda na to, że życzenie monarchy niedługo się spełni. Pałac Buckingham potwierdził jego obecność na ważnej uroczystości. Wiadomo też, jak ma przebiegać leczenie króla Karola III.

26 marca Pałac Buckingham potwierdził, że król Karol III postanowił pojawić się publicznie w święta wielkanocne. Monarcha weźmie udział w niedzielnym nabożeństwie, które odbędzie się w kaplicy św. Jerzego w Windsorze.

Czy królowi Karolowi III będą towarzyszyć książę William i księżna Kate?

W mszy mają uczestniczyć także inni członkowie rodziny królewskiej, jednak prawdopodobnie nie będzie wśród nich księżnej Kate, księcia Williama i ich dzieci. Wiele osób odczytuje obecność króla Karola III na uroczystości jako dobry sygnał. Słowa te potwierdziła osoba związana z Pałacem, która przekazała portalowi www.express.co.uk, że leczenie monarchy przebiega dobrze i "tak lekarze jak i pacjent pozostają dobrej myśli".