Zjedzenie pączka w tłusty to słodki obowiązek. Niektórzy mówią nawet, że przynosi to szczęście na cały rok.

Tłusty czwartek poprzedza okresu ścisłego postu, który obowiązuje przez 52 dni. I choć już nie pości się tak rygorystycznie, jak to kiedyś bywało, to smakowite, smażone w głębokim tłuszczu ciastka pokryte lukrem, cieszą się w tym dniu zawrotną popularnością.

Reklama

Każde miasto, ba, każda dzielnica ma takie cukiernie, o których mówi się, że pączki robią najlepiej na świecie. Czy drożdżowe przysmaki z restauracji prowadzonych przez celebrytów są smaczne? I czy smak jest wprost proporcjonalny do wysokiej ceny? Za celebryckie pączki przyjdzie nam słono zapłacić.

Zanim jednak pójdziemy po pączki luksusowe, sprawdźmy, ile kosztują te, które lubią mieszkańcy stolicy. I tak np. w stołecznej pracowni "Zagoździński" cena pączków wynosi 4,50 zł - dokładnie tyle samo, co rok wcześniej. Położona na warszawskiej Pradze cukiernia "Irena" wypełnione powidłami śliwkowymi ciastka serwuje w cenie 7 złotych za sztukę.

Jeśli ktoś ma ochotę na wypieki od Magdy Gessler i pójdzie do cukierni Słodki Słony w centrum Warszawy, musi liczyć się z kosztami. Pączek kosztuje tam 22 zł. Taniej jest U Fukiera - pączek tam kosztuje 17 zł.

U Mateusza Gesslera w lokalu Warszawa Wschodnia cena jednego pączka wynosi 12 złotych. Za zestaw sześciu przysmaków goście zapłacą 60 złotych.

Restauracja Niewinni Czarodzieje Trzy Zero w Gdyni, w którą zainwestował dziennikarz Kuba Wojewódzki do tanich nie należy. Gwiazdor TVN Kuba Wojewódzki w tym roku oferuje swoim klientom "tłustego mystery boxa". "Ujawniamy zawartość najdroższego, limitowanego tłustego mystery boxa!" - czytamy na instagramowym profilu prowadzonego przez niego lokalu.

W pudełku są trzy "najlepsze pączki w kraju", cztery "chrupiące faworki" oraz sześć batoników. Całość wyceniono na... 200 złotych

W warszawskiej cukierni Stary Dom, prowadzonej przez Piotra Adamczyka za jednego pączka przyjdzie zapłacić 12 złotych.