O Arturze Baranowskim zrobiło się głośno w listopadzie 2023 roku. To wtedy 28-letni ekonomista wziął udział w teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Odpowiedział na wszystkie 40 finałowych pytań, nie dopuszczając do głosu swoich przeciwników. Zdobył 803 punkty i tym samym ustanowił rekord w programie.

Reklama

Artur Baranowski to rekordzista teleturnieju "Jeden z dziesięciu"

Po wygranej w odcinku, w którym brał udział, miał zawalczyć w finale sezonu. Niestety Artur Baranowski nie pojawił się na nagraniu, bo popsuł mu się samochód. Tym samym stracił szansę na wygranie 50 tys. złotych. Mimo apeli widzów TVP nie zdecydowała się zrobić dla niego wyjątku, by mógł ponownie wziąć udział w teleturnieju.

Artur Baranowski otrzymał jednak szansę wzięcia udziału w innych teleturniejach stacji. O tym, że pojawi się w "Va Banque" powiedział Radosław Kotarski podczas rozmowy z Dawidem Podsiadło.

Mam już plan na niego. Nie chcę mu dokładać ciśnienia. Będę się starał z niego zdjąć to ciśnienie. Nie będzie na zasadzie: "pan Artur, taki geniusz w "Jednym z dziesięciu", zobaczymy, jak sobie poradzi tutaj". Nie. Spokojnie, luzik, bawimy się - stwierdził nowy prowadzący "Va Banque".

Tak Artur Baranowski grał w teleturnieju "Va Banque"

W teleturnieju "Va Banque" Artur Baranowski musiał zmierzyć się z dwoma rywalami Markiem Dobrzańskim i Maciejem Sarną. Na początku nie udało mu się odpowiedzieć na żadne pytanie. Potem poszło już trochę lepiej. Odpowiedział na pytanie dotyczące tego, czym jest akronim. Zdecydował się na kategorię "Bohaterowie tego autora", niestety po odpowiedzi na jedno pytanie, przejął grę kolejny gracz. Pierwszą rundę Artur Baranowski zakończył pierwszą rundę z wynikiem 1 tys. złotych na koncie. Rywale mieli po 3 i 1,7 tys. złotych.

Mój rekord to 15 sekund - odpowiedział Artur Baranowski, pytany przed drugą rundą o to, ile czasu zajmuje mu ułożenie kostki Rubika.

Reklama

W drugiej rundzie zaczął od pytania za 600 złotych, które dotyczyło chrząszczy. Potem zaczął odpowiadać poprawnie na kolejne pytania dotyczące gwiazdozbiorów i stolic wspólnoty autonomicznej Hiszpanii. Po drugiej rundzie na jego koncie było 5 tys. złotych.

W kategorii finałowej zawodnicy musieli odpowiedzieć na pytanie dotyczące kategorii Ryby Bałtyku. Brzmiało ono: Ten kolor ości wyróżnia belonę, drapieżną rybę morską. Chodziło o ości zielone. Żaden z uczestników nie odpowiedział poprawnie.

Baranowski postawił na tę odpowiedź kwotę 3 tys. złotych i wygrał 2 tys. złotych. Najlepszy był Marek z wynikiem 5799 złotych.