W 2024 roku jednym z najpopularniejszych trendów kulinarnych stanie się gotowanie wedle receptur... tradycyjnej kuchni polskiej! Dodatkowo dużym powodzeniem mają cieszyć się receptury z odległych zakątków świata, takich jak chociażby wschodnia Azja. Niezmiennie, podobnie zresztą jak w latach ubiegłych, zajadać będziemy się tym, co niegdyś skradło nasze serca, czyli specjałami kuchni śródziemnomorskiej.

Reklama
Ewa Wachowicz ugotuje m.in. nasz żurek, lecz w stylu madziarskim, czyli gotowany nad ogniem, w kociołku. / Materiały prasowe

Potrawy swojskie i ze świata w kulinarnym show Ewy Wachowicz

Ewa Wachowicz od lat promuje rodzime receptury oraz w udany sposób wplata w stare i sprawdzone przepisy różne smaczki, podpatrzone podczas wakacji czy służbowych podróży. Jak to będzie wyglądać w najbliższym sezonie? Otóż autorka „Ewa gotuje" zaprezentuje potrawy inspirowane wojażami, jednakże wykonane w oparciu o polskie, ogólnodostępne składniki. Jednocześnie tych składników nie będzie zbyt wiele, bo tak właśnie ma być w nowoczesnej kuchni. Rzecz jasna nie zabraknie produktów od lokalnych dostawców i producentów.

Trwa ładowanie wpisu

Kto odwiedzi Ewę Wachowicz w programie?

Ponadto w programie zobaczymy gości. Do wspólnego gotowania Ewa zaprosi Mateusza Gesslera, Adama Borowicza. Pierwszy zaprezentuje potrawy kuchni francuskiej, drugi razem z Ewą ugotuje chowder – gęstą zupę rybną uwielbianą przez irlandzkich marynarzy.