W ostatnim wywiadzie, jakiego nowy dyrektor TVP udzielił tygodnikowi "Polityka", wynika, że już niebawem na antenę stacji wrócą kabarety.

Wśród tych, którzy mają pojawić się na wizji jest Kabaret Moralnego Niepokoju oraz Robert Górski. Satyryk przyznał, że chce pojawiać się w TVP. Wypowiedział się w tej sprawie już jesienią ubiegłego roku.

Reklama

Kabarety wrócą do TVP? "Nikt ich cenzurował nie będzie"

Jestem po obiecującym spotkaniu. Zapewniłem twórców, że nikt ich cenzurował nie będzie - mówił z kolei Tomasz Sygut w rozmowie z "Polityką".

Reklama

Kabaret to wentyl bezpieczeństwa. Jak przestaniemy się śmiać, także z samych siebie, to będziemy mieli kłopot - dodał.

Kabarety na festiwalu w Opolu i jesienią w TVP

Okazuje się, że kabarety mają także pojawić się na festiwalu w Opolu a na wizji jesienią.

Wrócą w jesiennej ramówce TVP. Rozmawiamy z wieloma zespołami, ponieważ chcemy, żeby to był absolutny crème de la crème polskiej satyry - powiedziała osoba z produkcji TVP w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.

Robert Górski jest jedną z tych gwiazd, które wyraziły swoją chęć powrotu do TVP. Zaznaczał jednak, że aby do tego doszło muszą być spełnione pewne warunki, które zabezpieczą kabaret przed powtórką sytuacji z Polsatu. Chodzi o zdarzenie, jakie miało miejsce w połowie października. Po wyborach parlamentarnych Polsat zdjął "Kabaret na żywo. Młodzi i moralni", przygotowywany przez Kabaret Moralnego Niepokoju i Kabaret Młodych Panów.