W filmie "Sami swoi. Początek" Adam Bobik wciela się w postać młodego Kazimierza Pawlaka. Film wyreżyserował Artur Żmijewski.

Jaka jest postać grana przez Bobika? - Mój Kazimierz Pawlak jest zadziorny, sprawiedliwość musi być po jego stronie. Bardzo prosto kreowałem tę postać. Bardzo dużo oglądałem Pawlaka, którego zagrał Wacław Kowalski. Starałem się z jego postaci wyciągnąć najlepsze smaczki. Jego śpiewny język, zadziorność, czy choleryczność. Oglądałem i mi się w głowie mieliło i swojego Pawlaka stworzyłem - opowiada aktor w rozmowie z Dziennik.pl.

Reklama

Adam Bobik zagrał Pawlaka w filmie "Sami swoi. Początek". "Zaciągam na życie"

Przyznaje, że nie miał większego problemu z nauką akcentu, z jakim mówi jego bohater. - Zaśpiew, który słyszymy u Kowalskiego jest bardziej kresowy, ja pochodzę z Podlasia. Być może trochę łatwiej mi było, bo zaciągam na życie. Miałem łatwiej, niż osoby, które nie osłuchały się z tym - wyjaśnił Adam Bobik.

Reklama

Co przyniosło mu największą trudność? Okazuje się, że była to charakteryzacja. - Dla mnie największym wyzwaniem było przetrwanie ponad czterdziestu dni ze sztucznym wąsem. Nigdy więcej - mówi stanowczo Bobik.

Adam Bobik, czyli filmowy Pawlak. "Nie lubię mieć niczego na twarzy"

Aktor wcielający się w postać Pawlaka przyznaje, że od dziecka nie lubi mieć niczego na twarzy. - Ja od dziecka tak mam, że nie lubię na twarzy kremów, a to był klej. Za dzieciaka mama zawsze kładła mi okład z kapusty, gdy byłem chory i nie mogłem tego przeżyć, ale te wąsy jakoś przetrwałem - mówi w rozmowie z Dziennik.pl.

Jak dogadywał się na planie z Karolem Dziubą, który wcielał się w postać Kargula? Dlaczego jego zdaniem warto zobaczyć film "Sami swoi. Początek"? Zobaczcie nasze WIDEO.

Trwa ładowanie wpisu