51-letnia gwiazda podzieliła się na Instagramie informacją, że jej pies Oliver, mieszanka owczarka niemieckiego i beagle, został zastrzelony w sobotę przez dostawcę firmy Instacart. Kierowca miał "wysiąść z samochodu, dostarczyć jedzenie, a następnie zastrzelić psa".

Reklama

Monitoring wyłączony

"W ten wielkanocny weekend mężczyzna dostarczający artykuły spożywcze zastrzelił naszego bezcennego Olivera" - napisała aktorka. "Kamera akurat ładowała się w domu, co kurier zobaczył i wiedział, że nie jest nagrywany" - dodała.

Harmon utrzymuje, że wezwana na miejsce policja wypuściła kierowcę, "ponieważ twierdził, że działał w samoobronie". Według aktorki sprawca jednak "nie miał na sobie zadrapania ani ugryzienia, nie miał nawet podartych spodni".

Komunikat policji

Reklama

Z oświadczenia policji przekazanego portalowi People wynika, że "kierowca powiedział funkcjonariuszom, że pies go zaatakował, zatem bronił się, oddając pojedynczy strzał, który śmiertelnie ranił zwierzę. W domu był obecny także inny pies, ale ten nie atakował".

Kurierowi nie postawiono zarzutów. Również zaalarmowany lokalny Dział Opieki i Kontroli Zwierząt CMPD nie dopatrzył się w sprawie celowego działania.

Nieprzekonana gwiazda

Mimo to Harmon utrzymuje, że dostawca z premedytacją zastrzelił jej psa, kiedy była z samymi córkami w domu. Miał przy tym powtarzać: "Tak, zastrzeliłem twojego psa. Tak, właśnie to zrobiłem".

"Jesteśmy całkowicie przerażeni i zdruzgotani stratą naszego ukochanego członka rodziny" - napisała celebrytka na Instagramie. "Do człowieka, który odebrał nam Olliego: twoje działania są nikczemne i niewybaczalne" - dodała. "Fakt, że ktoś mógł dopuścić się tak bezdusznego czynu, jest dla mnie niepojęty" - podsumowała.

Pies Oliver / Instagram / Angie Harmon

Oświadczenie firmy dostawczej

Przedstawiciel firmy Instacart przekazał People:

Jesteśmy głęboko zasmuceni i zaniepokojeni tym incydentem. Nie tolerujemy żadnej formy przemocy, dlatego konto dostawcy zostało natychmiast zawieszone na naszej platformie. Skontaktowaliśmy się bezpośrednio z klientem i współpracują z organami ścigania w toku dochodzenia.