Krystyna była uczestniczką drugiej edycji programu "Rolnik szuka żony". Jednak to nie program sprawił, że zrobiło się o niej głośno. Dopiero jakiś czas później ujawniła, że jest związana z kobietą. Jej wybranką została Agnieszka.

Reklama

W lutym 2020 panie wzięły ślub w Edynburgu. Z kolei w lipcu 2023 roku Krystyna wyznała, że jest mamą małej Grety. Razem z żoną i córką wzięły udział w akcji "100 dni na związki", której pomysłodawcami są Jakub Kwieciński i Dawid Mycka.

Akcja polegała na przypominaniu rządzącym o przedwyborczych obietnicach. Jedną z nich są związki partnerskie, które były priorytetem nowej władzy na pierwsze sto dni rządów koalicji. Krystyna i jej żona to jedna ze stu par, które biorą udział w kampanii i odliczają dni do upływu terminu.

Chcemy wprowadzenia związków partnerskich w Polsce, bo bliskie relacje dwóch kochających się dorosłych osób powinny być szanowane i traktowane jednakowo, niezależnie od płci - czytamy w jej relacji na InstaStories.

Reklama

Krystyna z "Rolnik szuka żony" o związkach partnerskich: Przeraża nas myśl

Wspólnie wychowujemy naszą córkę i nic nas obecnie tak nie martwi, jak jej przyszłość - dodała.

W obecnej sytuacji prawnej tylko mama biologiczna może być jej jedynym opiekunem prawnym. Przeraża nas myśl, że w przypadku śmierci lub poważnej choroby jednej z nas, druga nie mogłaby opiekować się Gretą - pisze.

Być może ten apel już niebawem zostanie wysłuchany.

Jeszcze tej zimy ten projekt o związkach partnerskich będziemy procedować tak czy inaczej. Niezależnie od tego, kto będzie zgłaszał, czy grupa posłów, czy też rząd – mówił premier w grudniu 2023 r.